PASYWNA PRZYCHODNIA ZDROWIA


PLACÓWKA PREMIUM

Obiekt zaprojektowany został w standardzie pasywnym. Bryła jest prosta i zwarta, dzięki czemu udało się wyeliminować mostki cieplne. W obiekcie przewidzieliśmy niewiele przeszkleń, zapewniając tym samym optymalną ilość światła i zapobiegając dużym stratom energii.

Projektując wnętrze skupiliśmy się na dwóch obszarach. Pierwszy to ergonomia i efektywne leczenie, czyli optymalny rozkład, wielkość i proporcje gabinetów, sal zabiegowych i innych pomieszczeń oraz ich funkcjonalne powiązanie. Drugi to pacjent – jego samopoczucie w tym miejscu i poszanowanie godności. W przeciwieństwie do mniej przytulnych z konieczności gabinetów i sal zabiegowych, poczekalnie zaprojektowaliśmy jako przyjazne i ciepłe. Przestronne, by pacjenci mogli się swobodnie przemieszczać, a zarazem intymne. Siedziska znalazły się jak najbliżej gabinetów (naturalne miejsce oczekiwania) w wytwarzanych lokalnie wnękach, które przełamują układ korytarzowy. Wykończenie poczekalni, w kontraście do gabinetów, zaproponowaliśmy z materiałów „nie medycznych”, takich jak drewno. Zadbaliśmy o relaksujące kolory, wygodne krzesła, fotele, pufy, ustawione w systemie „kawiarnianym”, tak by każdy w zależności od temperamentu, wieku, potrzeby społecznych interakcji mógł wybrać najlepsze dla siebie miejsce.

ROK REALIZACJI 
2018
POWIERZCHNIA
–  m²
LOKALIZACJA
ROK REALIZACJI
POWIERZCHNIA
LOKALIZACJA

2018

– m²

Od strony południowej i zachodniej zaprojektowaliśmy łamacze słońca zamocowane we wnękach okiennych i chroniące wnętrze przed przegrzewaniem w okresie letnim.