ODDZIAŁ PORODOWY

SZPITAL GINEKOLOGICZNO-POŁOŻNICZY ICZMP

Przebudowa Bloku Porodowego miała zmienić dotychczasowe wnętrza o czysto medycznym charakterze w jasną, ciepłą przestrzeń, w której wszyscy będą się czuli wyjątkowo.Kolorowe kwiaty są elementem systemu oznaczeń pozwalającego pacjentce rozpoznać właściwą salę i przypisany do niej personel medyczny: kolor kwiatka jest powtórzony na identyfikatorze położnej, żeton z tym samym motywem otrzymuje też rodzina.


ICZMP to największa w Polsce wysokospecjalistyczna placówka medyczna dedykowana opiece nad matką i dzieckiem. Zaprojektowaliśmy 11 przytulnych, indywidualnych sal porodowych oraz 5 sal bloku operacyjnego. Sale są jasne, ściany białe z kolorowymi kwiatowymi nadrukami, z dużą liczbą mlecznych przeszkleń, przez które wpada delikatne rozproszone światło. Na oddziale zaprojektowaliśmy również intymne, wykończone jasnym drewnem pomieszczenie pokoju pożegnań, pozwalające zapomnieć o otaczającym szpitalu i przeżyć w skupieniu ten ważny, trudny moment. Wszystkie elementy wyposażenia spełniają restrykcyjne normy dla obiektów służby zdrowia, dobrane zostały jednak tak, by efekt cieszył pogodną lekkością, a nie przytłaczał technicznym wykończeniem.
Każda mama może tu poczuć się komfortowo jak w domu z uspokajającą świadomością, że życzliwa kadra medyczna jest tuż obok. Pozytywne opinie tak pacjentek jak i personelu pozwalają nam cieszyć się z efektu wykonanych prac.

ROK REALIZACJI 
projekt koncepcyjny
POWIERZCHNIA
500 m²
LOKALIZACJA
Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki
Rzgowska 281/289, 93-338 Łódź
ROK REALIZACJI
POWIERZCHNIA
LOKALIZACJA

projekt koncepcyjny

500 m²

Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki
Rzgowska 281/289, 93-338 Łódź